23 | 02 | 2018
Про факультет
Кафедри
Навчальна робота
Наукова робота
Студенту
Абітурієнту
Вхід/Реєстрація

Історія факультету

Фізико-технічний факультет (спочатку фізико-математичний факультет) бере свій початок у 1940 р. з часу відкриття в м. Станіславі Учительського інституту. У 2002 р. було утворено фізичний факультет, який у 2004 р. ввійшов до складу Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. З вересня 2006 р. фізико-технічний факультет почав існувати як окремий структурний підрозділ університету.

Навчальний процес на факультеті здійснюють 12 докторів наук, професорів і 26 кандидатів наук, доцентів, серед яких член-кор. НАН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за 2002 р., Заслужений діяч науки і техніки, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, д. ф.-м. н., проф. Остафійчук Б.К., Заслужений діяч науки і техніки, д. х. н., проф. Фреїк Д.М. і Заслужений працівник вищої школи, д. ф.-м. н., професор Климишин І.А.

Багатогранною на факультеті є наукова діяльність. Успішно діють докторантура та аспірантура зi спецiальностей "Фiзика твердого тiла", "Фізика і хімія поверхні", "Хімія твердого тіла", "Фізика колоїдних систем", "Твердотільна електроніка". Функціонують спеціалізовані ради для захисту докторських (сп. "Фізика і хімія поверхні", "Фізика колоїдних систем") та кандидатських (сп. "Хімія твердого тіла") дисертацій.

Зважаючи на значний науковий потенціал, наявну матеріально-технічну базу, потребу у розвитку високотехнологічних досліджень на Прикарпатті, у підготовці спеціалістів вищої кваліфікації з фундаментальних наук, у 1999 році відкрито науково-дослідний Фізико-хімічний інститут. Інститут видає міжнародний науковий журнал "Фізика і хімія твердого тіла", що входить у перелік фахових видань ВАК України з фізико-математичних, хімічних та технічних наук.

На кафедрах та в наукових підрозділах факультету підготовлено десятки монографій, підручників, посібників, навчально-методичних розробок для студентів.

На сьогоднішній день факультет забезпечений комп’ютерними класами, сучасними навчальними та науковими лабораторіями, аудиторними приміщеннями. Бази виробничої практики забезпечують фахові спеціалізації та працевлаштування випускників.

На факультеті є очно-заочна фізико-математична школа, яка допомагає абітурієнтам краще підготуватися до вступу в університет. Студенти факультету можуть навчатись за рахунок коштів державного бюджету або на договірній основі.

На факультеті працюють підготовчі курси, які допомагають абіту­рієнту підготуватися до ЗНО і дозволяють вступити на спеціальності факультету на пільгових умовах.

Студенти, що навчаються на старших курсах мають можливість брати участь у програмі подвійних магістерських дипломів із Жешувським університетом (Республіка Польща). Це, поряд із забезпеченням додаткової якості освіти, дозволяє підготувати фахівця для роботи в умовах європейського ринку праці. Після завершення навчання в університетах можна здійснити кар’єру у країнах Європейської спільноти. Якщо ж матимете бажання повернутися на Батьківщину, однозначно Ви привезете в рідні краї багато нового і корисного – сильні знання, європейське мислення, володіння кількома іноземними мовами та багато бізнес-контактів, це все є чудовою базою для професійного розвитку молодої людини.

 

Наукові підрозділи факультету:

Науково-освітній центр «Наноматеріали у пристроях генерації і накопичення енергії»

Науково-навчальний центр «Фізика, хімія і технологія наноструктур»

Фізико-хімічний інститут

Пошук
Наша гордість
Facebook

Фізико-технічний факультет ПНУ

Хто зараз на сайті

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі

Лічильник відвідувань
684356
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого
Всього
343
637
2773
16061
684356

Ваша IP: 54.196.145.24
Дата та час: 2018-02-23 14:27:35
Погода