23 | 02 | 2018
Про факультет
Кафедри
Навчальна робота
Наукова робота
Студенту
Абітурієнту
Вхід/Реєстрація

Створено одноатомний магніт.

 

Створено одноатомний магніт.


Мініатюризація комп'ютерних технологій поширюється і на пристрої для зберігання даних. Граничну щільність запису могла б забезпечити комірка пам'яті із розмірами окремого атома. Однак стан його намагніченості, створюваний спінами непарних електронів, до цих пір був занадто нестійким і не дозволяв зберігати записану інформацію протягом відповідного періоду часу.

Створено надпровідний графен.

Створено надпровідний графен.


Група вчених з Університету Британської Колумбії (Канада) спільно з колегами з Інституту Макса Планка (Німеччина) виявила надпровідність в покритому літієм моношарі графену. Температура переходу в надпровідний стан у матеріалу склала 5,9 кельвін. Препринт роботи з'явився в архіві Корнельського університету, коротко про нього можна прочитати в прес-релізі Університету Британської Колумбії.

Фізики навчилися управляти надпровідністю за допомогою світла.

Фізики навчилися управляти надпровідністю за допомогою світла.

Дослідницька група з Інституту молекулярних наук (Institute for Molecular Science) японського Національного інституту природничих наук (National Institutes of Natural Sciences), очолювана професором Хіроші М. Ямамото (Prof. Hiroshi M. Yamamoto), розробила новий тип польового транзистора, що працює за рахунок ефекту надпровідності і який може бути включений або виключений за допомогою освітлення деяких елементів його структури. Дане досягнення може послужити основою для створення нових високошвидкісних перемикаючих пристроїв, високочутливих оптичних датчиків та інших пристроїв, де потребується швидкодіюча комутація протікаючого електричного струму.

Встановлено новий рекорд точності атомного годинника.

Встановлено новий рекорд точності атомного годинника.

Вчені презентували нову версію атомного годинника на базі стронцію, який починає поспішати або запізнюватися на одну секунду лише через 15 мільярдів років, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Communications.

Парні фотони дозволяють людям бачити в інфрачервоному світлі.

Парні фотони дозволяють людям бачити в інфрачервоному світлі.


Результати останніх досліджень показують, що так званий видимий діапазон електромагнітного випромінювання можна розширити: виявляється, людина може в деяких випадках бачити інфрачервоне світло, незважаючи на те, що він вважається повністю невидимим для нашого ока.

Створена перша алюмінієва батарея, що перевершує за всіма показниками літій-іонні акумулятори.

Створена перша алюмінієва батарея, що перевершує за всіма показниками літій-іонні акумулятори.


Вчені зі Стенфордського університету розробили і виготовили дослідні зразки високоефективних акумуляторних батарей на основі алюмінію, які по швидкості зарядки, по безпеці експлуатації, по надійності і по вартості значно кращі за нинішні літій-іонні акумулятори. І найпривабливішим для споживачів є те, що такі алюмінієві батареї можуть заряджатися до максимального рівня заряду не за години, а за лічені хвилини часу.

Вдалося побачити процес фракціонування електрона.

 Вдалося побачити процес фракціювання електрона.


До останнього часу вчені вважали, що електрон як елементарна частинка, не може бути розколотий на менші частинки. Проте, в деяких матеріалах при певних умовах виникає явище так званого фракціювання електрона, коли електрон розколюється на менші частини, кожна з яких переносить частину електричного заряду цілого електрона. І хоча у цього явища фракціювання є кілька перспективних областей використання, його природа не до кінця зрозуміла сучасній науці.

Пошук
Наша гордість
Facebook

Фізико-технічний факультет ПНУ

Хто зараз на сайті

На сайті 44 гостей та відсутні користувачі

Лічильник відвідувань
684376
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого
Всього
363
637
2793
16061
684376

Ваша IP: 54.196.145.24
Дата та час: 2018-02-23 14:31:58
Погода